Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarının e-dergisidir.

Son Güncelleme: 1 Şubat 2001

Yurtsama

Mezunlar Listesinde İbrahim Güngen'in yazısındaki bir bölüm 76'lıları heyecanlandırdı. Gündeme gelen isim Ruth Goldberg'di. Bu konuda yazılanlar şimdi özel bir sayfa oluşturuyor: Ruth Muhabbeti. 76'lılar sözlerinde dururlarsa ve onlardan aşağı kalmayacak diğer dönemleri de dikkate alırsak; her ay bir kaç geçmişe yolculuk yapacağız gibi görünüyor. 

76'lılarla birlikte ODTÜ mezunu EM sayısı 220 olmuş. Bu yıl 2000'in üzerine çıkacağız. 20 den fazla bölüm her yıl 2000 dolayında da öğrenci alıyor. Çoğalıyoruz. Anlatacak şeyler de çoğalacak. 90 mezunları da meslek yaşamlarının ilk günlerinden "hey gidi günler" diye söz etmeye başladı: Proje Takibi Yazılımları üzerine deneyimlerini paylaştıkları yazılarda göreceksiniz.

İbrahim Güngen'in beklettiğimiz yazısını EM Gündemi'nde bulacaksınız: Payda Ortağı

E-mail arşivlerinden bulup Başka Şeyler'e kattığım yazı, kaçıranlar için zevkli olabilir: The Ten Commandments of Email. Eskilerden Türkçeleştirilmeyi bekleyen çok e-mail yazısı var; fakat zaman az.

Doğrudan sistEM için yazılmaya başlandığında iyi olacak, bu durum gelişince daha da iyi olacak. Fakat bu ara, en azından, gönderilen kişisel web sayfası adreslerine, yurt dışındaki üniversitelerin EM bölümlerinin web sayfası adresleri konusunda gelen desteklere seviniyorum. (Kişisel EM Sayfaları'na Biz Bize - Öztanıtım hattından ulaşılıyor. Yurt dışındaki üniversitelerin EM Bölümleri için Siteler - Yabancı Bölümler hattı geçerli.)

Daha önceleri, deneyim ya da tasarım yetersizliğinden, tarihimizi yok ederek ilerliyorduk: Ana Sayfa'yı eskisinin üzerinde güncellediğimden eskileri artık bulamayacağız. Fakat bu aydan geçerli olmak üzere arşivimiz de oluşmaya başladı. Eski Kapaklar güncelleme yazılarının arşivi olacak.

Bu arada, MMO'nun düzenlediği bizimle ilgili bir kurultayın birinci duyurusu elime geçti; sistEM'in değişik bölgelerine serpiştirdim:

III. Ulusal Endüstri/İşletme Mühendisliği Kurultayı
"Endüstri-İşletme Mühendisliği'nin Dünü Bugünü Yarını"
19-20 Ekim 2001
Kocaeli Üniversitesi
Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Uygulama Oteli Derbent/Kocaeli

Tayfun Asker'e bu kez daha fazla sorun çıkarmaktan korkuyorum. Çünkü, küçük ya da büyük, değişiklikler için bütün sayfalarla oynadım. Sayfaları ben bölüme gönderiyorum; Tayfun da yüklüyor. Böylece hatalarımı da ilk o görüyor. Umarım, bu seferkiler de bağışlanacak türden olur.

Saygılarımla,

Nezih Yaşar
Editör

Bilgi için: 
Sözlüğü tıklayın; sayfasına gidin
ya da
tel : 232 323 6271
232 323 4745
faks : 232 369 1940
e-posta : sayisal@sayisal.com.tr


 

Etkinlikler | Birikimler | Ülke Gündemi | Biz Bize | Dağar | Siteler | Sanat | Başka Şeyler | Mezunlar Listesi | Yazışma