Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunlarının bir e-ortamıdır.

Gündem

Birikimler

Dağar

Biz Bize

Etkinlikler

Sanat

Başka Şeyler

Siteler

ODTÜ Verimlilik Topluluğu "Kybele"yi yeniden çıkarıyor.
Çoğunluğu bölümümüzün üyelerinden oluşan topluluğun dergi projesinin lideri Özgür Erpek girişimlerini tanıtıyor. Mezunların desteğini arıyor.  >>>

Bir Başka perşEMbe Söyleşisi
Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Başkanı Hayri Kozanoğlu '80 ile Hayri Kozanoğlu'nu, ÖDP'yi ve endüstri mühendisliğini konuştuk. >>>

istEMbul Bahara Dönerken
ODTÜ mezunu endüstri mühendisleri 27. buluşmaya gidiyor. Hazırlıklarını Gürcan Atay'ın yürüttüğü Mart istEMbul'u 16 Mart'ta Ortaköy'deki Karayolları Lokalinde yapılacak. >>>


Endüstri Mühendisliği
alanında Dünyanın etkinlik takvimi >>>

Google


WWW sistEM

Arşiv

ListEM

Yazışma

EM Sözlük

e-EM ltd

Yeniler

Yazarlarımız

Alfabetik sistEM Sayfaları Listesi

Kurumsal Köprüler

2003 Kasım'ından başlayarak meslektaşlarımızın kendi şirketlerine ait web sayfalarının adreslerini de özel bir sayfada yayınlamaya başlıyoruz. Kişisel Köprüler de devam edecek tabii ki. Şimdilik eldeki örnekler var; yakında çoğalır. >>>

Endüstri Mühendisliği Ansiklopedik Sözlüğü'nde Yenlikler

EMS ikinci yılını doldurmadan yeni sürümü ile daha kullanışlı ve daha etkileşimli bir hale geldi. Ayrıntılar tabii ki www.sistems.org'da. Fakat biz de özetledik.

ListEM 2003 Sonu Raporu

ODTÜ mezunu endüstri mühendislerinin günlük e-iletişim platformu listEM'le ilgili son durum bilgileri

sistEM Üzerine Eleştiriler

sistEM'in iyileştirilebilmesi için ne tür fırsatlar olduğunu anlamaya çalıştığımızda nelerle karşılaştık? Eleştirileri kışkırtabilir diye listEMden sistEMe taşıdık.

Tüketirken Tükenmek

Sinan Kayalıgil'in üç beş satırlık serzenişi üretim kavramı ve üretim politikaları üzerine yeniden bir tartışma başlattı.

EM mi SM mi?

Sinan Kayalıgil, IIE'de başlayan tartışmayı 4. E/İM Kurultayı'nın ardından listEMe de taşıyınca konunun etrafında dolaşanlar oldu. Hava "endüstri mühendisliğinin adının günümüzdeki görevlerin karşılığını yansıtmadığı"ndan yana.

Çelik

Çelik konusunda Çin'in dünyada yarattığı hareketliliği kapsayan, sektörün içinden birkaç tespit: Turgut Uzer yaptı.

TEMÖB'ün Öyküsü

Türkiye Endüstri Mühendisliği Öğrencileri Buluşması'nın ODTÜ kökenli bir geçmişi var. Üniversitelerimizdeki yüzlerce bölüm içinde, ülke düzeyinde, hatta uluslar arası düzeyde iki farklı etkinlik üretmiş bir başka öğrenci grubu var mıdır acaba? TEMÖB nasıl ortaya çıktı, nasıl gelişti? Umut Gür başlattı.

ODTÜ EM Öğrenci Profili

Müfit Akyos Verimlilik topluluğunun Vision adlı etkinliğinden yola çıkarak bölüm öğrencilerini yaratıcı, farklı, cesur çözüm arayışları açısından sorgulamayı denedi.

Bir Korku Masalının listEMdeki Karşılığı: Çin

Medya, son zamanlarda "Çinliler geliyor!" diye bir telaş havası yansıtıyor. ListEM olaya daha sakin yaklaştı. Konuya, gidip görmüşler aracılığıyla, içeriden bir kaç bakış fırlattık.

Geleceğin Kitabından Okumak

Murat Erdin yayınlamayı düşündüğü kitaptan iki yazıyı listEMle paylaşmıştı. sistEM bu tadımlık paylaşımın boyutlarını genişletti: "Kümes" ve "Usual Suspect" sayfalarımızda.

Bayhan

Marka uzmanımız Güven Borça gündemden kopmamayı sürdürerek "İbo’nun edeplisi, Müslüm’ün kurnazı" Bayhan'ı yazdı.
Pazarlamacıların arka planda sosyolojik tahliller olmadan çok fazla yol alamayacaklarını görmek için de önemli.

Ana Sayfa | Etkinlikler | Birikimler | Ülke Gündemi | Biz Bize | Dağar | Siteler | Sanat | Başka Şeyler